Na straconej placówce Wiesław Budzyński

ISBN:

Published: 1991

Paperback

166 pages


Description

Na straconej placówce  by  Wiesław Budzyński

Na straconej placówce by Wiesław Budzyński
1991 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 166 pages | ISBN: | 7.36 Mb

Jest to opowieść o ludziach znanych i sławnych, jak aktorka i piosenkarka Hanka Ordonówna, legenda polskiego sportu - Janusz Kusociński, święty męczennik - Maksymilian Kolbe, bohater spod Arsenału - Jan Bytnar Rudy, a także o mniej znanych, którymMoreJest to opowieść o ludziach znanych i sławnych, jak aktorka i piosenkarka Hanka Ordonówna, legenda polskiego sportu - Janusz Kusociński, święty męczennik - Maksymilian Kolbe, bohater spod Arsenału - Jan Bytnar Rudy, a także o mniej znanych, którym wojna i totalitaryzmy nie pozwoliły się wybić a zabrały młodość- o latach straconych w sowieckich gułagach za kręgiem polarnym.W sierpniu 1939 r.

hitlerowskie Niemcy i komunistyczna Rosja podpisały tajny pakt, który de facto stał się czwartym rozbiorem Polski, 1 i 17 września dokonał się zabór, który skazał wielu Polaków (i nie tylko) na długie cierpienia i poniewierkę. Książka ta jest wstrząsającą relacją o losach tych, którzy polegli w imię wolności lub przeszli przez piekło - Oświęcim, Katyń, Pawiak, Workutę...Książka jest bogato ilustrowana, a niektóre ze zdjęć mało znane lub zupełnie nieznane, np.

wydobyte z archiwum zdjęcie Bieruta zwiedzającego Warszawę w 1945 r., a zawierające na odwrocie cenzorski stempel: nie do publikacji. Każdy rozdział stanowi odrębną całość i każdy można czytać oddzielnie, choć złożone razem stanowią pełną dramaturgii i napięcia opowieść.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Na straconej placówce":


atrakcyjna-bialka.pl

©2008-2015 | DMCA | Contact us